Tecumseh Girls Varsity Soccer

  • Overall Record: 13 - 6 - 1
  • Conference Record: N/A

League Champs: 91, 92, 93, 18, 19

crop_original Latest photo galleries

rss_feed Latest News

Meet the Arrows – March 27th

Spring Sports Baseball Nathan Arnold – Junior (Football, Wrestling, Baseball) 11 Meet the Arrows – Nathan Arnold.docx Softball Boys Tennis Boys Track Girls Track Winter Sports Boys Basketball David Croxdale – Sophomore (Basketball) 10 Meet the Arrows – David Croxdale Girls Basketball Boys Bowling Girls Bowling Cheerleading Boys Swimming Girls Swimming Wrestling Fall Sports Boys

Meet the Arrows – March 26th

Spring Sports Baseball Tyler Dysinger – Junior (Golf, Basketball, Baseball) 11 Meet the Arrows – Tyler Dysinger .docx Drew Weymouth – Freshman (Football and Baseball) 9 Meet the Arrows – Drew Weymouth Softball Kyleah Beverly – Sophomore (Softball) 10 Meet the Arrows – Kyleah Beverly .docx Boys Tennis Parker Randenburg – Junior (Soccer and Tennis)

Meet the Arrows – March 25th

Spring Sports Baseball Nick Cassell – Junior (Baseball) 11-Meet-the-Arrows-Nick-Cassell1 Softball Boys Tennis Jacob Lewis – Senior (Tennis) 12 Meet the Arrows – Jacob Lewis Boys Track Preston Jackson – Sophomore (Track, Basketball, Cross Country) 10 Meet the Arrows – Preston Jackson Girls Track Kelly Lian – Freshmen (Track) 10 Meet the Arrows – Kelly Lian

Meet the Arrows – March 23rd

Spring Sports Baseball Alec Hall – Senior (Baseball and Wrestling) 12 Meet the Arrows – Alec Hall Softball Bailey Drews – Junior (Softball and Volleyball) Meet the Arrows Questionnaire – Bailey Drews.docx Boys Tennis   Boys Track Joe Green – Junior (Track and Football) 11 Meet the Arrows – Joe Green Girls Track Kylee Mastin

2019-20 Arrows All League

Winter – Wrestling   Girls Basketball 1st Team: Terah Harness, Makenzie Chinn, Gabby Russell Special Mention: Emma Garber Sportsmanship: Lyndsey Back Boys Basketball 1st Team: Easton Lewis 2nd Team: Collin O’Connor Special Mention: Seth Hale Sportsmanship: Braden Berner Girls Bowling 1st Team: Alaina Collins Special Mention: Emma Wurts Sportsmanship: Alana Gallagher Boys Bowling 1st Team: Caleb Gansheimer Sportsmanship: Brogan Jones Girls Swimming Sportsmanship: Riayn Lowery Boys Swimming Sportsmanship: David

New “Arrow Award” Winners for the Fall

Athletic Culture Playbook – Graphic “Arrow Award” Winners Fall 2019 The athletic department and  sports teams want to recognize student/athletes who are working hard to do the things we feel are important to developing quality people. The “Arrow Award” ties to the three areas of our Culture Playbook: Be a Great Teammate (Selfless, Family), Stand